Providing you the best range of 16sqmm 3core copper armoured cable, 70 sq.mm 4 core aluminium armoured lt xlpe cable, copper flexible cable, polycab 4 core lt & ht ug cable, 16 sq.mm 2 core aluminium armoured lt xlpe cable and copper armoured cable with effective & timely delivery.
₹ 500 / Meter Get Latest Price
| Number of Core | 3 |
| Conductor Material | Copper |
| Insulation Material | XLPE |
| Conductor Size | 16 sq mm |
| Application | Underground Cable |
| Voltage | 220 V |
Minimum order quantity: 100 Meter
₹ 269 / Meter Get Latest Price
| Number of Cores | 4 Core |
| Number of Core | 4 |
| Insulation Material | XLPE |
| Application | Power Cable |
| Cable Length | 500 meter |
| Voltage | 220 V |
| Packaging Type | Drum |
| Current Rating | 1.1 KV |
| Conductor | Aluminium |
Minimum order quantity: 300 Meter
₹ 30 / Meter Get Latest Price
| Number of Core | Single Core |
| Size | 5 sq. mm |
| Fire Resistant | No |
| Quantity Per Roll | 90 Meter |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Meter
₹ 299 / Meter Get Latest Price
| Number of Cores | 4 Core |
| Brand | Polycab |
| Conductor Material | Aluminum |
| Insulation | PVC |
| Voltage Rating | 80 KVA |
| Conductor Stranding | Solid |
| Is Armoured | Yes |
| Armour Material | Aluminum |
Minimum order quantity: 10 Meter
₹ 70 / Meter Get Latest Price
| Number of Cores | 2 Core |
| Number of Core | 2 |
| Insulation Material | XLPE |
| Application | Power Cable |
| Cable Length | 500 meter |
| Voltage | 220 V |
| Packaging Type | Roll |
| Current Rating | 1.1 KV |
| Conductor | Aluminium |
Minimum order quantity: 500 Meter
₹ 250 / Meter Get Latest Price
| Number of Cores | All cores |
| Size (Cross-Sectional Area) | 25 sq.mm |
| Insulation Material | PVC |
| Application | Underground Cable |
| Cable Length | Depend on requirement |
| Voltage | 1100 V |
| Packaging Type | Drum |
Minimum order quantity: 500 Meter
₹ 126 / Meter Get Latest Price
| Brand | Realtek |
| Number of Core | 4 |
| Number of Cores | 4 Core |
| Conductor Size | 25 sq mm |
| Insulation Material | XLPE |
| Application | Power Cable |
| Cable Length | 500 meter |
| Voltage | 220 V |
| Packaging Type | Roll |
| Current Rating | 1.1 KV |
| Conductor | Aluminium |
Minimum order quantity: 500 Meter
₹ 202 / Meter Get Latest Price
| Brand | Realtek |
| Number of Core | 4 |
| Number of Cores | 4 Core |
| Conductor Size | 50 sq. mm |
| Insulation Material | XLPE |
| Application | Power Cable |
| Cable Length | 500 meter |
| Voltage | 220 V |
| Packaging Type | Roll |
| Current Rating | 1.1 KV |
| Conductor | Aluminium |
Minimum order quantity: 500 Meter
₹ 354 / Meter Get Latest Price
| Brand | Realtek |
| Number of Cores | 3.5 Core |
| Conductor Size | 95 sq. mm |
| Insulation Material | XLPE |
| Application | Power Cable |
| Cable Length | 500 meter |
| Voltage | 220 V |
| Packaging Type | Drum |
| Conductor | Aluminium |
| Current Rating | 1.1 KV |
Minimum order quantity: 200 Meter
₹ 162 / Meter Get Latest Price
| Brand | Realtek |
| Number of Core | 4 |
| Number of Cores | 4 Core |
| Conductor Size | 35 sq. mm |
| Insulation Material | XLPE |
| Application | Power Cable |
| Cable Length | 500 meter |
| Voltage | 220 V |
| Packaging Type | Roll |
| Current Rating | 1.1 KV |
Minimum order quantity: 500 Meter
₹ 180 / Meter Get Latest Price
| Brand | Realtek |
| Number of Core | 2 |
| Number of Cores | 2 Core |
| Conductor Size | 50 sq. mm |
| Insulation Material | XLPE |
| Application | Power Cable |
| Cable Length | 500 meter |
| Voltage | 220 V |
| Packaging Type | Drum |
| Current Rating | 1.1 KV |
| Conductor | Aluminium |
Minimum order quantity: 500 Meter
₹ 184 / Meter Get Latest Price
| Brand | Realtek |
| Number of Core | 3 |
| Number of Cores | 3 Core |
| Conductor Size | 95 sq. mm |
| Insulation Material | XLPE |
| Application | Power Cable |
| Cable Length | 100 meter |
| Voltage | 220 V |
| Packaging Type | Drum |
| Current Rating | 1.1 KV |
Minimum order quantity: 200 Meter
₹ 250 / Meter Get Latest Price
| Conductor Size | 2.5 mm |
| Core Count | 3 Core |
| Cable Length | 90 m |
| Number of Cores | All |
| Material | Copper |
| Conductor Stranding | Multistranded |
| Brands | Realtek Cable |
Minimum order quantity: 100 Meter
₹ 159 / Meter Get Latest Price
| Cross-Sectional Area | 2.5 sq mm |
| Wire Size | 6 sqmm |
| Conductor Material | Aluminium |
| Cable Type | Flexible |
| Insulation Material | PVC |
| Coil Length | 90m |
| Phase | Single |
| Conductor | Copper |
| Packaging Type | Roll & Box |
| Usage/Application | Buildings |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Meter
₹ 705 / Meter Get Latest Price
| Brand | Realtek |
| Number of Cores | 4 Core |
| Conductor Size | 150 sq. mm |
| Insulation Material | XLPE |
| Application | Underground Cable |
| Cable Length | 500 meter |
| Voltage | 660 V |
| Packaging Type | Drum |
| Current Rating | 1.1 KV |
Minimum order quantity: 70 Meter
₹ 39 / Meter Get Latest Price
| Conductor Size | 1.5 sqmm |
| Wire Size | 1.5 sqmm |
| Conductor Material | Copper |
| Rated Voltage | 1.1 kV |
| Coil length | 90m |
| Insulation Material | PVC |
| Phase | Single |
| Conductor | Copper |
| Voltage | 1.1 KV |
| Packaging type | Coil & Box |
| Usage/Application | Buildings |
| Is It Water Resistance | Non Water Resistance |
| I Deal In | New Only |
| Conductor Resistance | Yes |
| Flame Retardant | No |
| Is It Armoured | No |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Meter
₹ 126 / Meter Get Latest Price
| Brand | Realtek |
| Number of Core | 4 |
| Number of Cores | 4 Core |
| Conductor Size | 25 sq mm |
| Insulation Material | XLPE |
| Application | Power Cable |
| Cable Length | 500 meter |
| Voltage | 220 V |
| Packaging Type | Roll |
| Current Rating | 1.1 KV |
| Conductor | Aluminium |
Minimum order quantity: 500 Meter
₹ 499 / Meter Get Latest Price
| Brand | Realtek |
| Number of Core | 4 |
| Number of Cores | 4 Core |
| Conductor Size | 35 sq. mm |
| Insulation Material | XLPE |
| Application | Power Cable |
| Cable Length | 500 meter |
| Voltage | 220 V |
| Packaging Type | Drum |
| Current Rating | 1.1 KV |
| Conductor | Aluminium |
Minimum order quantity: 200 Meter
Aakash (CEO)
Realtek (India)
Ground Floor, H.NO. 2589, Metro Vihar Phase 2
Holambi Kalan, New Delhi - 110082, Delhi, India